IFAH Stockholm vinner Pregames efter rafflande final / IFAH Winns WCVH Pregames

Publicerad: 11/10

Vi säger stort grattis till IFAH Röd som tillslut står som segrare i World Cup Volt Hockey Pregames 2020.

Efter en rafflande final skrivs slutresultatet 1-0 till IFAH Röd mot KF Heros i finalen.

Vi säger stort grattis till IFAH Röd och hälsar lagen hjärtligt välkommen tillbaka i Mars.

Mer kommentarer kommer.

We say big congratulations to IFAH Red who is finally the winner of the World Cup Volt Hockey Pregames 2020.

After a thrilling final, the final result is written 1-0 to IFAH Red against KF Heros in the final.

We say big congratulations to IFAH Red and warmly welcome the team back in March.

More comments to come.

*Please note that the mobile device may have difficulty formatting the page correctly.

Places for teams in Pregames:

1. IFAH Röd

2. KF Heros

3. IFAH Grön

4. Ume Wolfs Vita

5. Gottland Flyers

6. NHIF

7. Ume Wolfs Svarta

 

Tabell/Standing groupstage:

Team: GP: W: E: W: G IG: D: P
Heros Svart 6 5 0 (0) 1 17 4 13 15
IFAH Röd 6 4 1 (0) 1 28 4 24 13
IFAH Grön 6 4 0 (0) 2 12 8 4 12
Ume Wolfs Vit 6 3 1 (0) 2 14 13 1 10
Gotland Flyers 6 2 0 (0) 4 11 12 -1 6
NHIF 6 1 0 (0) 5 16 24 -8 3
Ume Wolfs Svart 6 1 0 (0) 5 6 39 -33 3

 

Spelschema/Schedule Pregames Volt Hockey       
Lördag/Sat: Resultat/Res: Hemma lag/Home: Borta lag/Away:  
09.00 1-2 NHIF Gotland Flyers Plan 1
09.00 4-3 Umeå Wolfs Vit Umeå Wolfs Svart Plan 2
09.45 0-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
09.45 0-2 Gotland Flyers Heros Svart Plan 2
10.30 5-3 IFAH Grön NHIF Plan 1
10.30 2-2 IFAH Röd Ume Wolfs Vit Plan 2
11.15 7-1 Heros Svart Ume Wolfs Svart Plan 1
11.15 1-4 Gotland Flyers IFAH Grön Plan 2
13.00 3-4 NHIF Ume Wolfs Vit Plan 1
13.00 0-3 Heros Svart IFAH Röd Plan 2
13.45 13-0 IFAH Röd Ume Wolfs Svart Plan 1
13.45 3-1 Ume Wolfs Vit Gotland Flyers Plan 2
14.30 0-4 NHIF Heros Svart Plan 1
14.30 0-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 2
15.15 1-8 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 1
15.15 0-2 Ume Wolfs Vit Heros Svart Plan 2
         
Söndag/Sun:   Hemma Lag/Home Borta Lag/Away  
         
09.00 1-8 NHIF IFAH Röd Plan 1
09.00 7-0 Gotland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
09.45 2-0 Heros Svart IFAH Grön Plan 1
09.45 2-0 IFAH Röd Gotland Flyers Plan 2
10.30 2-1 IFAH Grön Ume Wolfs Vit Plan 1
         
    Semifianler:    
12.15 5-1 Heros Svart Ume Wolfs Vit  Plan 1
13.00 3-1 IFAH Röd IFAH Grön Plan 1
         
    Placeringspel:    
12.15 11-0 Gottland Flyers Ume Wolfs Svart Plan 2
13.00 4-6 Ume Wolfs Svart NHIF Plan 2
13.45 2-1 Gottland Flyers NHIF Plan 2
         
13.45 2-4 Ume Wolvs Vita IHAH Grön Plan 1
14.30 0-1 Heros Svart IFAH Röd Plan 1

Se alla nyheter »

Information: Vi använder cookies för att ge dig bästa möjliga upplevelse. Genom att fortsätta surfa godkänner du detta. Läs mer

OK